Turn your kitchen into the ultimate meal kit. Use the meal plan of your choice to save both time and money. Every Friday, you will receive Registered Dietitian Nutritionist-curated recipes. The average cost per meal when purchasing ingredients is less than $4 per person – far less than popular meal kit services!